در حمله هوایی ائتلاف عربی به یمن، ده‌ها تن کشته شدند. به گفته سازمان جهانی صلیب سرخ، چندین کودک نیز در میان کشته شدگان هستند. این حمله هوایی پس از کشته شدن یک تن در عربستان در نتیجه حمله موشکی حوثی‌ها از یمن انجام شد. حوثی‌ها شب گذشته موشکی به سمت شهر جیزان در جنوب عربستان شلیک کردند. رسانه‌های عربستان اعلام کردند که دفاع موشکی این کشور موشک حوثی‌ها را رهگیری کرده ولی در اثر سقوط ترکش‌های آن، یک تن کشته و یازده نفر زخمی شده‌اند. فرد کشته شده خود یمنی بوده که در عربستان زندگی می‌کرده است.

همزمان، عبدالسلام جابر، وزیر اطلاع‌رسانی حوثی‌ها می‌گوید که این گروه شیعه زیدی تحت حمایت جمهوری اسلامی، آماده جنگ با اسرائیل است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، جابر گفته است که حوثی‌ها “مشتاق نبرد مستقیم با اسرائیل” هستند. او این اظهارات را در واکنش به هشدار هفته گذشته بنیامین نتانیاهو بیان کرده است. نخست‌وزیر اسرائیل هشدار داده بود که اگر جمهوری اسلامی بخواهد تنگه باب‌المندب را مسدود کند، با ائتلافی بین‌المللی روبرو خواهد شد که اسرائیل نیز در آن حضور خواهد داشت.

ناظران می‌گویند همین نکته که وزیر اطلاع‌رسانی حوثی‌ها خود را موظف می‌داند به این هشدار نخست‌وزیر اسرائیل علیه جمهوری اسلامی واکنش نشان دهد، مشخص می‌کند که رژیم تهران قصد دارد از این گروه شورشی در یمن برای تهدید آمد و شد در باب‌المندب بهره بگیرد. یک فرمانده سپاه پاسداران این هفته تأیید کرد که جمهوری اسلامی به حوثی‌ها دستور داده بود که به دو نفتکش عربستانی در این آبراه بین‌المللی حمله کنند.

سرتیپ پاسدار ناصر شعبانی در این زمینه گفت: «به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی‌ها را بزنید و زدند.» این گفته‌های سرتیپ پاسدار شعبانی ساعاتی پس از انتشار در خبرگزاری فارس، از خروجی این خبرگزاری حذف شد؛ اما روز بعد در برخی دیگر از رسانه‌های ایران، از جمله روزنامه اعتماد منتشر شد. دو نفتکش عربستان سعودی دو هفته پیش در تنگه باب‌المندب هدف قرار گرفتند. حمله به این نفتکش‌ها که موجب شد عربستان برای چند روز صدور نفت از این مسیر را متوقف کند، پس از آن رخ داد که حسن روحانی در سخنانی تهدید کرد که جمهوری اسلامی به جز بستن تنگه هرمز، تنگه‌های بسیار دیگری را نیز در اختیار دارد.