یک روز پس از آنکه جمهوری اسلامی از آزمایش موشکی جدیدی خبر داد و همزمان با تهدیدهای فرماندهان سپاه علیه اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به سران رژیم تهران هشدار داد که توان اورشلیم را محک نزنند. نخست‌وزیر اسرائیل، امروز در آغاز نشست هفتگی هیئت دولت، گفت: «یک پیام صریح برای مستبدان تهران دارم؛ ما می‌دانیم شما چه می‌کنید و ما می‌دانیم کجا آن را انجام می‌دهید.»

نتانیاهو در ادامه هشدار داد و افزود: «با تمام ابزاری که در اختیار داریم به اقدامات خود علیه رژیم ایران ادامه خواهیم داد تا امنیت و آینده اسرائیل را تأمین کنیم.» به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، رهبران جمهوری اسلامی می‌کوشند در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، به موشک جدید خود افتخار کنند و همزمان نیز از قصد خود برای نابود کردن اسرائیل سخن می‌گویند.

مقامات نظامی جمهوری اسلامی روز گذشته از ساخت یک موشک جدید خبر دادند. این موشک “هویزه” نام دارد و به گفته مقامات حکومتی در ایران، از نوع کروز زمین به زمین بوده و بردی برابر هزار و سیصد کیلومتر دارد.

از سوی دیگر، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سرتیپ پاسدار حسین سلامی، شب گذشته بار دیگر اسرائیل را به نابودی تهدید کرد. سلامی که در برنامه گفتگوی ویژه خبری تلویزیون دولتی ایران صحبت می‌کرد، گفت: «به رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم که شما فاقد عمق راهبردی هستید و همه سرزمین‌هایتان به اندازه دو عملیات فتحالمبینو بیت المقدس ما نیست و دارید خودتان را به نابودی نزدیک می‌کنید.»

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تهدیدهای خود گفت: «همه می‌دانند که اگر جنگ محدودی بخواهند علیه ما شکل بدهند، این جنگ محدود نخواهد ماند و اگر اسرائیلی‌ها کاری کنند که شعله یک جنگ جدید برافروخته شود، نابودی‌شان رقم خواهد خورد.» سلامی در ادامه بار دیگر تهدید به نسل‌کشی یهودیان در اسرائیل را مطرح کرد و گفت: «آنها نباید به آمریکایی‌ها هم دل‌خوش باشند؛ چرا که قبل از رسیدن آمریکایی‌ها نابود خواهند شد و سرزمینی برای دفن‌شان در فلسطین وجود نخواهد داشت.»

این دومین بار در یک هفته اخیر است که این فرمانده سپاه یهودیان در اسرائیل را به نسل‌کشی تهدید می‌کند. او هفته پیش نیز گفته بود “راهبرد” جمهوری اسلامی محو اسرائیل از کره زمین است. این تهدیدها در حالی بیان می‌شود که اخیراً محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی مدعی شده بود که هیچ کدام از مقامات رژیم تا کنون نگفته‌اند که تهران خود قصد دارد اسرائیل را نابود کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از اظهارات شب گذشته خود نیز به تهدید موشکی اروپا پرداخت. سلامی ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی در زمینه افزایش برد موشک‌هایش ندارد، خطاب به اروپا گفت: «راهبرد دفاعی ما می‌تواند به اقتضای شرایط و بر اساس تغییر رفتار بازیگران، تغییر کند.»

به گزارش خبرگزاری فارس، جانشین فرمانده سپاه سپس افزود: «امروز اگر اروپایی‌ها یا دیگران بخواهند بر اساس یک توطئه، خلع سلاح موشکی جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند،‌ مجبور می‌شویم به یک جهش استراتژیک روی آوریم.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که اخیراً وزیر خارجه فرانسه تهدید کرده بود که اگر مذاکرات با جمهوری اسلامی بر سر برنامه اتمی این رژیم به نتیجه نرسد، اروپایی‌ها آمادگی دارند تحریم‌های سختی علیه تهران اعمال کنند. اروپایی‌ها همچنین از دخالت‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ابراز نگرانی کرده‌اند.

در همین زمینه نیز، سلامی ضمن تأیید دخالت‌های منطقه‌ای رژیم ایران، گفت که این دخالت‌ها به گفته او “قابل کاهش نیست.”