هاشم خواستار، از فعالان صنفی معلمان در ایران، علی خامنه‌ای را با آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی مقایسه کرد. آقای خواستار در نامه‌ای سرگشاده که تارنمای خبری ایران‌کارگر آن را منتشر کرده، نوشت خامنه‌ای و رهبران جمهوری اسلامی راه هیتلر را می‌روند.

این فعال حقوق فرهنگیان در ادامه با یادآوری ایدئولوژی نژادپرستانه هیتلر و جنگی که نهایتاً به خرابی خود آلمان و تجزیه آن منجر شد، نوشت: « اما جانشینان هیتلر با حفظ و تداوم دموکراسی و بدون هیچگونه دشمنی با یک کشور و یا همسایگان، کشورشان را به نسبت جمعیت به اولین قدرت اقتصادی دنیا مبدل کرده و در رده‌بندی معمولی سومین قدرت اقتصادی دنیا شدند. و سرانجام بعد از پایان جنگ سرد و چهل و پنج سال جدایی، دو آلمان متحد شدند.»

هاشم خواستار سپس روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و ایدئولوژی او را با با هیتلر و نازیسم مقایسه کرد و نوشت خمینی نیز جنگ را “نعمت” می‌دانست و مثل هیتلر می‌خواست دنیا را پیرو عقاید خود کند. این فعال صنفی سپس افزود که خامنه‌ای نیز فکر کرد که با ساخت بمب اتم می‌تواند در هر جنگی پیروز شود و به همین علت چهارصد – پانصد میلیارد دلار هزینه برنامه هسته‌ای کرد. برنامه‌ای که به گفته آقای خواستار، نهایتاً تحت فشار خارجی به جایی نرسید و با برجام متوقف شد.

هاشم خواستار سپس به انتقاد از حمایت جمهوری اسلامی از سازمان‌های تروریستی و نیز هزینه‌های آن در کشورهای خاورمیانه می‌پردازد. او می‌نویسد: «دلارهای آزاد شده در اثر توافق اتمی را ـ که می‌گویند حدود یکصد و پنجاه میلیارد دلار بوده ـ به جای اینکه برای ملت ایران صرف آبادانی کشور شود، برای جنگ در سوریه و حزب الله لبنان و حوثی‌های یمن و حماس فلسطین و حشدالشعبی عراق و طالبان افغانستان هزینه کردند. یعنی همان کشورگشایی که هیتلر و آقای خمینی انجام دادند، آقای خامنه‌ای هم انجام داد.»

این فعال صنفی معلمان در پایان نامه خود نوشت: «دیکتاتورها تلاش بسیار می‌کنند که ایدئولوژی و یا انقلابشان را به کشورهای جهان صادر کنند؛ اگرچه به فقر و فلاکت ملتشان منجر شود. همانطور که در گزارش نهادهای حقوق بشری آمده، بی‌مسؤولیت‌ترین رهبر جهان نسبت به ملتش در میان دویست و نه کشور جهان، آقای خامنه‌ای است.»