دونالد ترامپ نویسنده ناشناس مقاله علیه خود در نیویورک تایمز را «بزدل» نامید و خواستار فاش ساختن هویت او شد.

رئیس جمهور ایالات متحده شب گذشته در مراسمی از انجمن ملی فرماندهان پلیس آمریکا لوح تقدیر دریافت کرد. در واکنش به مقاله ای در ستون آزاد نیویورک تایمز که در آن فردی ناشناس خود را از مقامات بلندپایه کاخ سفید معرفی و به شدت از آنچه «رفتار غیراخلاقی و عجولانه« دونالد ترامپ نامید انتقاد کرده بود گفت: آیا میتوان باور کرد که نیویورک تایمز به گفته او شکست خورده یک مقاله نویس ناشناس دارد؟ و افزود: ناشناس یعنی بزدل.

دونالد ترامپ در ادامه انگیزه انتشار این مقاله را مخالفت با سیاست های موفق خود تلقی کرد و گفت: هیچ دولتی آنچه ما در کمتر از دو سال به آن دست یافته ایم انجام نداده است. وی افزود که انگیزه مقاله نویس، مخالفت با خط مشی او از جمله، محدود کردن مهاجرت بوده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه گفت: به خاطر کارهای خوبی که برای آمریکا انجام داده ایم هیچ کس در انتخابات ریاست جمهوری دوهزار و بیست به گرد پای من نمیرسد. وی در ادامه علاوه بر نیویورک تایمز، شبکه خبری سی.ان.ان را نیز مورد انتقاد قرار داد و گفت: روزی که من دیگر رئیس جمهور نخواهم بود، امیدوارم شش سال و نیم دیگر، نیویورک تایمز و سی.ان.ان ورشکست خواهند شد چون همه اخبار آنها در باره من است و آن روز دیگر خبری برای انتشار نخواهند داشت.

نیویورک تایمز در ستون آزاد خود مقاله به نام یک مقام بلندپایه ناشناس کاخ سفید منتشر کرد. نویسنده ای مقاله به شدت از آنچه «رفتار غیراخلاقی و عجولانه« دونالد ترامپ نامید انتقاد کرده و نوشته بود که نزدیکان دونالد ترامپ برخی امور را با او در میان نمیگذارند.