برایان هوک، مدیر گروه “اقدام ایران” در وزارت خارجه ایالات متحده رژیم جمهوری اسلامی را به دروغ‌گویی به مردم در زمینه تحریم‌ها متهم کرد. آقای هوک در یک پیام ویدئویی مستقیم خطاب به ملت ایران، بار دیگر تأکید کرد که غذا و دارو تحریم نیستند و کاخ سفید در کنار مردم ایران ایستاده است.

برایان هوک خطاب به ایرانیان می‌گوید: «در حالی که ایالات متحده تحریم‌های سختی را علیه رژیم حاکم بر شما اعمال می‌کند، مهم است که بدانید فروش غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات کشاورزی به ایران هرگز تحریم نبوده و نیست.»

مدیر گروه “اقدام ایران” در وزارت خارجه ایالات متحده در ادامه گفت صرف‌نظر از ادعاهای حاکمان تهران، هدف گرفتن داد و ستدهای بشردوستانه هرگز سیاست واشینگتن نبوده است. برایان هوک در ادامه افزود: «هدف تحریم‌های ما تغییر سیاست‌های مخرب و سرکوبگرانه رژیم ایران است و آمریکا کنار مردم سربلند ایران ایستاده است.»

این ویدئوی آقای هوک تنها ساعاتی پس از آن در توییتر وزارت خارجه ایالات متحده قرار گرفت، که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، در پیامی ویدئویی مدعی شد که هدف از تحریم‌های آمریکا، مردم ایران هستند. ظریف در این ویدئو پیش‌بینی کرد که واشینگتن از این تحریم‌ها پشیمان شود.