علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی می‌گوید که رژیم ایران، در جریان مذاکرات اتمی با پنج به علاوه یک، جامعه جهانی را فریب داده است. صالحی این سخنان را در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی ایران مطرح کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی، ضمن اشاره به ریختن سیمان در رآکتور اتمی اراک، گفت: «در آن زمان نمی‌توانستیم بگوییم. لوله‌های سوخت مشابهی خریده بودیم و در آن لوله‌ها سیمان ریختیم. در مذاکرات نگفتیم لوله‌های دیگری هم داریم؛ چون اگر می‌گفتیم، می‌گفتند توی آنها هم باید سیمان بریزید. از این موضوع فقط یک نفر در ایران – “بالاترین مقام ارشد نظام” – خبر داشت.»

به نظر می‌رسد اشاره آقای صالحی به رهبر رژیم، علی خامنه‌ای باشد. اگر گفته‌های او درست باشد، این به معنی آن است که حتی مقامات دولتی جمهوری اسلامی، از جمله محمدجواد ظریف نیز از این موضوع بی‌خبر بوده‌اند.

ریختن سیمان در قلب رآکتور آب سنگین اراک یکی از موضوعات جنجالی بود که پس از امضای برجام مطرح شد. در آن زمان برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهدید کرده بودند که اگر در قلب این نیروگاه سیمان ریخته شود، آنها نیز علی‌اکبر صالحی را زیر سیمان دفن خواهند کرد.

و در نهایت، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی می‌گوید که رزمآیش قطع اینترنت در ایران لغو شده است. در دو روز گذشته، انتشار خبر برگزاری این رزمآیش با اعتراض گسترده مردم روبرو شده بود. قرار بود که در جریان این رزمآیش، ارتباط کاربران ایرانی با شبکه جهانی اینترنت برای چند ساعت قطع شود. مردم می‌گویند که این گام‌های نخست رژیم برای قطع کامل ارتباط ایران با شبکه جهانی اینترنت است.