سرپرست بخش سیاسی ارتش بشار اسد میگوید سامانه های موشکی اس-۳۰۰ که اخیرا توسط روسیه به سوریه منتقل شده، نمیتواند به شکل کامل از به گفته او خطر حملات دیگر اسرائیل جلوگیری کند، اما میتواند امکان موفقیت این حملات را کاهش دهد. حسن احمد حسن این اظهارات را در مصاحبه ای با خبرگزاری اسپوتنیک بیان داشت.

بخش خبری بنگاه رادیو تلویزیون اسرائیل هفته گذشته خبر داده بود که اقدامات نظامی اسرائیل علیه نیروهای ایرانی مستقر در خاک سوریه پس از حادثه ساقط شدن هواپیمای اطلاعاتی روسی در منطقه لاذقیه ادامه داشته. بر اساس این گزارش، نیروی هوایی اسرائیل محموله سلاحی را که از سوی جمهوری اسلامی فرستاده شده و قرار بود به دست حزب الله لبنان برسد در اقدامی استثنایی و در روز روشن هدف قرار داده است.

یک مقام اسرائیلی چندی پیش به بخش خبری بنگاه رادیو تلویزیون اسرائیل گفت که مقامات روسی از انتشار این خبر هستند و لغو دیدار رهبران دو کشور که قرار بود سه روز دیگر در پاریس صورت پذیرد، ظاهرا به دلیل انتشار این خبر بوده است.

وزیر دفاع از محیط زیست اسرائیل چند روز پیش گفته بود، که در صورت لزوم، سامانه های موشکی اس-۳۰۰ که اخیرا توسط روسیه در سوریه مستقر شده نیز هدف قرار خواهند گرفت. وزیر خارجه روسیه اما چندی پیش اظهار داشته بود که ادامه اقدامات نظامی اسرائیل در سوریه نه تنها کمکی به امنیت نمیکند، بلکه به گفته او باعث بی‌ثباتی نیز خواهد شد.