در پی انتشار گزارشی از تلویزیون اسرائیل مبنی بر اختلاف داخلی شدید در گروه جهاد اسلامی فلسطین، این گروه تروریستی تحت حمایت جمهوری اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد و در آن نوشت که اعضای گروه کاملاً از زیاد نخاله فرمانبرداری می‌کنند. تلویزیون کانال یازده اسرائیل شب گذشته در گزارشی از اختلاف شدید میان بها ابوالعطاء، از رهبران نظامی جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه با زیاد نخاله خبر داده بود.

بر اساس این گزارش که بر پایه گفته‌های منابع فلسطینی است، ابوالعطاء مسؤول حملات اخیر راکتی و دیگر اقدامات تحریک‌آمیز جهاد اسلامی از خاک غزه علیه اسرائیل است. منابع فلسطینی گفته‌اند که ابوالعطاء و برخی دیگر از رهبران جهاد اسلامی معتقدند که زیاد نخاله با مهندسی انتخابات به رهبری این گروه رسیده است و حال می‌کوشند با چنین اقداماتی، مخالفت خود را با زیاد نخاله نشان دهند.

در واکنش به این گزارش، شاخه نظامی گروه تروریستی جهاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، اسرائیل را متهم کرد که علیه بها ابوالعطاء اقدامات تحریک‌آمیز انجام می‌دهد. در این بیانیه نوشته شده است که این اقدامات، موجب نخواهد شد که ابوالعطاء از آنچه “جهاد” خوانده شده دست بردارد.