نخست‌وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو در پیام ویدئویی جدیدی به مردم ایران، ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که در آن، دو کشور بار دیگر دوشادوش یکدیگر در مسیر تعالی دو ملت گام بردارند. نتانیاهو در این پیام ویدئویی جدید که در حساب‌های کاربریِ شبکه‌های اجتماعی او منتشر شد، نخست به همکاری‌های ایران و اسرائیل در سال‌های پیش از انقلاب اشاره می‌کند. او در این بخش از جمله از حضور کارشناسان کشاورزی اسرائیلی در دشت قزوین و نیز کمک اسرائیل به ایران پس از زلزله بوئین‌زهرا نام می‌برد.

در ادامه، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که روی کار آمدن روحانیون اسلامگرا در ایران در سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت و اعلام جنگ آنها علیه اسرائیل، موجب شده که امروز این همکاری‌ها دور از واقعیت به نظر برسند. به گفته بنیامین نتانیاهو، علیرغم این اعلام دشمنی از سوی حاکمان تهران، اسرائیل در سال‌های گذشته نیز بارها، از جمله پس از زلزله سال گذشته کرمانشاه و نیز در زمینه مدیریت منابع آبی به ایران پیشنهاد همکاری داده که جمهوری اسلامی آنها را رد کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل سپس تأکید می‌کند که مردم ایران “بیشترین رنج” را از این رفتار جمهوری اسلامی متحمل شدند. مردمی که به گفته آقای نتانیاهو نه تنها آزادی‌هایشان سرکوب شد، بلکه بهای مواد غذایی نیز در کشورشان افزایش یافت. در بخشی از این ویدئو، بنیامین نتانیاهو حکومت ایران را متهم می‌کند که به وعده‌های خود به مردم ایران عمل نکرده است.

در این بخش، اول وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی پخش می‌شود که در آن از رونق اقتصادی و درآمد سرشار برای مردم سخن می‌گوید. سپس، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که علیرغم ده‌ها میلیارد دلار درآمد اضافه‌ای که حکومت ایران پس از امضای برجام به دست آورد، این وعده‌ها عملی نشد؛ چرا که این درآمد به جیب رهبران رژیم رفته و ‌یا صرف گسترش اقدامات تروریستی در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان شد.

در پایان، بنیامین نتانیاهو تأکید می‌کند که مردم ایران شایسته بهترین‌ها هستند و می‌گوید که مردم اسرائیل در این راه در کنار ملت ایران ایستاده‌اند. به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، روزی که دو کشور بار دیگر با یکدیگر همکاری کنند، همه از مواهب آن برخوردار خواهند شد.