وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو واکنش نشان داد. نخست‌وزیر اسرائیل این هفته گفت که مأموران اسرائیلی مرتباً برای جمع‌آوری اطلاعات از برنامه اتمی جمهوری اسلامی به ایران سفر می‌کنند.

در واکنش به این اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل، مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نتانیاهو را به “داستانسرایی” متهم کرد. این مقام وزارت اطلاعات گفته است: «نتانیاهو حق دارد از این داستان‌سرایی‌ها داشته باشد؛ زیرا او به خاطر لو رفتن جاسوسی وزیر اسرائیل برای جمهوری اسلامی ایران و نفوذ گسترده دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تحت شدیدترین فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد.»

اشاره این مقام وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به گونن سگو، وزیر اسبق اسرائیلی است که محاکمه او به دلیل ارسال اطلاعاتی برای جمهوری اسلامی چند ماه پیش آغاز شد. آقای سگو نزدیک به بیست و پنج سال پیش، برای مدتی کوتاه وزیر نیرو و زیرساخت اسرائیل بود. او بعدها مدتی را نیز به اتهام قاچاق قرص های روان‌گردان زندانی بود.

اظهارات این هفته بنیامین نتانیاهو درباره سفر مأموران اسرائیلی به ایران تنها چند ماه پس از آن بیان شد که نخست‌وزیر اسرائیل از یک آرشیو هسته‌ای جمهوری اسلامی پرده برداشت که مأموران موساد سال گذشته از انباری در جنوب تهران خارج کرده و به اسرائیل آورده‌اند.