حکومت ایران میگوید موشکهایی که روز گذشته از سوی اسرائیل شلیک شده به هیچ منطقه حساسی اصابت نکرده است.

العالم، شبکه خبری عرب زبان جمهوری اسلامی امروز در اقدامی همسو با رسانه های دولتی سوریه این اظهارات را بیان داشت.

رسانه های دولتی سوریه روز گذشته مدعی شدند که سامانه دفاع هوایی این کشور چند موشک را که توسط جنگنده های اسرائیلی از حریم هوایی لبنان به سوی مواضعی در حومه حما شلیک شده بود رهگیری و سرنگون کردند.

منابع نظامی دولت بشار اسد اما امروز اظهار داشتند که هدف حمله روز گذشته که به اسرائیل نسبت داده شده، انبارها و پایگاه های موشکی در منطقه ساحلی سوریه بوده است.

اینها همه در حالی است که به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، سایت های نظامی جمهوری اسلامی هدف موشک های شلیک شده از سوی یک عامل ناشناس بوده است. رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در این باره گفت که مناطق حومه حما و طرطوس که سایتهای ایرانی تولید موشک های دوربرد در آن قرار دارد هدف این حمله موشکی بوده است.

در این میان، ارتش دفاعی اسرائیل روز گذشته اعلام کرد که از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از دویست عملیات علیه مواضع جمهوری اسلامی در خاک سوریه انجام داده است. به گفته ارتش دفاعی اسرائیل این حملات به منظور جلوگیری از استقرار نظامی جمهوری اسلامی در سوریه و نیز جلوگیری از انتقال تسلیحات پیشرفته به حزب الله لبنان صورت گرفته است. این نخستین بار است که اسرائیل این تعداد حملات گسترده علیه اهداف وابسته به جمهوری اسلامی در خاک سوریه را تایید میکند.