یک روزنامه نگار سرشناس آمریکایی مدعی است ایالات متحده نگران آن بوده که اسرائیل نتواند در برابر حمله موشکی حزب الله لبنان از خود دفاع کند.

باب وودوارد امروز بخشی از کتاب تازه خود به نام ترس (که به ریاست جمهوری دونالد ترامپ میپردازد) را منتشر کرد. به نوشته باب وودوارد، مقامات دولت پرزیدنت ترامپ، نزدیک به هفت ماه پیش نگران بودند که عدم توان اسرائیل در رویارویی با حملات موشکی حزب الله، ایالات متحده را وارد جنگی وحشتناک در خاور میانه کند.

باب وودوارد در کتاب خود به یک جلسه توجیهی به ریاست درک هاروی اشاره کرده که در فوریه ۲۰۱۷، روزهای آغازین دولت دونالد ترامپ تشکیل شده بود. درک هاروی آن زمان، عضو تیمی در شورای امنیت ملی کاخ سفید بود. به نوشته باب وودوارد، درک هاروی در آن جلسه گفته بود که حزب الله لبنان، دست پرورده جمهوری اسلامی، دارای صد و پنجاه هزار راکت بوده و سامانه های دفاع موشکی اسرائیل، توانایی رویارویی با این تعداد راکت را در صورت شلیک گسترده و همزمان نداشت.

درک هاروی، بعدا از سوی هربرت مک مستر، مشاور وقت امنیت ملی ایالات متحده از کار برکنار شد.

باب وودوارد در کتاب خود تاکید کرده که ایالات متحده و اسرائیل هیچ قرارداد رسمی درباره رویارویی با تهدید موشکی حزب الله لبنان امضا نکرده اند.

باب وودوارد روزنامه نگار کهنه کار آمریکایی است که گزارش مشترک او و کارل برنستین در واشینگتن پست به افشای رسوایی واترگیت و سرانجام کناره گیری ریچارد نیکسون از ریاست جمهوری آمریکا در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار میلادی انجامید.