بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید عاملان خشونت خانگی علیه زنان، “تروریست” هستند. او این سخنان را امروز در آغاز نشست ویژه کمیته هیئت وزیران برای مقابله با خشونت علیه زنان بیان کرد. نخست‌وزیر اسرائیل گفت باید با مردانی که علیه زنان به خشونت متوصل می‌شوند، و به گفته او “تروریست” هستند، با جدیت مقابله کرد. بنیامین نتانیاهو گفت که می‌کوشد بودجه و اهدافی برای ریشه‌کن کردن این پدیده معین شود و خود نیز هر دو هفته یکبار در نشست‌هایی به پیشرفت این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

شب گذشته، نزدیک به سی هزار تن در میدان رابین در تل‌آویو، تجمع و به خشونت خانگی علیه زنان اعتراض کردند. در این تجمع سخنرانی‌های به زبان‌های عبری و عربی، عمدتاً از سوی خانواده‌ها و نزدیکان زنان قربانی خشونت خانگی، بیان شد.

صبح دیروز نیز، از تل‌آویو تا اورشلیم، و از حیفا تا بئرشبع، بسیاری از زنان اسرائیلی برای ساعاتی دست از کار کشیدند و در حالی که گروهی از همکاران مرد نیز آنها را همراهی می‌کردند، به تظاهرات پرداختند. در برخی از موارد، تظاهرکنندگان برای دقایقی مسیرهای عبور و مرور را بستند تا صدای اعتراض خود را بلندتر به گوش مسؤولان برسانند. این تظاهرات در مناطق و شهرهای عرب‌نشین اسرائیل نیز انجام شد.

در سال دو هزار و هجده میلادی که کمتر از چهار هفته دیگر به پایان می‌رسد، بیست و چهار زن در اسرائیل توسط اقوام و آشنایان خود به قتل رسیده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، بسیاری از این زنان پیشتر در زمینه خشونت و تهدید علیه خود به پلیس شکایت کرده بودند.