اسرائیل مسؤولیت حمله شامگاه جمعه به فرودگاه دمشق را بر عهده گرفت. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، امروز، در آغاز نشست کابینه، گفت که اسرائیل در سی و شش ساعت گذشته به انبارهای تسلیحات حکومت ایران در فرودگاه دمشق حمله کرده است. نتانیاهو گفت: «ارتش دفاعی اسرائیل به صدها هدف متعلق به ایران و حزب‌الله حمله کرده است. تنها در سی و شش ساعت گذشته، نیروی هوایی انبارهایی را در فرودگاه بین‌المللی دمشق که پر از تسلیحات ایرانی بود هدف قرار داد.» نخست‌وزیر اسرائیل سپس افزود که این کشور بیش از هر زمان دیگری مصمم است که علیه فعالیت‌های حکومت ایران در سوریه عمل کند.

رسانه‌های سوری پیشتر خبر داده بودند که جنگنده‌های اسرائیلی به فرودگاه دمشق حمله کرده‌اند. خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، بامداد دیروز گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی انبارهای مهمات در فرودگاه دمشق را هدف قرار داده‌اند. دمشق مدعی شد که سامانه دفاع هوایی آن کشور بیشتر موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و خنثی کرده است.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، گفت که علاوه بر انبار مهمات ارتش سوریه، نیروی هوایی اسرائیل یک انبار موشک‌های حزب‌الله لبنان را نیز در منطقه الکسوه در جنوب دمشق هدف قرار داده است. تلویزیون المنار، متعلق به حزب‌الله لبنان نیز گفت که این حمله هوایی از عملیات معمول گسترده‌تر بوده و مناطقی را از شرق دمشق تا منطقه الکسوه و تا مرز لبنان در بر می‌گرفته است.