نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌گوید اسرائیل در حال حاضر خواهان جنگ با لبنان نیست؛ اما به گفته او، حزب‌الله برای چنین جنگی آمادگی کامل دارد. نعیم قاسم این سخنان را روز گذشته در مصاحبه با یک تلویزیون لبنانی گفت. معاون سرکرده حزب‌الله گفت: «فکر نمی‌کنم که در حال حاضر اسرائیل آمادگی وارد شدن به جنگ با لبنان را داشته باشد؛ چرا که اوضاع پیچیده است و اسرائیل نیز علاقه‌ای به جنگ ندارد.» این مقام ارشد حزب‌الله در ادامه مصاحبه با تلویزیون او‌تی‌وی افزود: «اما اگر آنها می‌خواهند جنگی را آغاز کنند، ما آماده‌ایم.»

نعیم قاسم در بخش دیگری از مصاحبه شب گذشته خود به اظهارات دیروز نخست‌وزیر اسرائیل نیز واکنش نشان داد. بنیامین نتانیاهو دیروز گفته بود که حاکم واقعی لبنان جمهوری اسلامی است. نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار با گروهی از نمایندگان کشورهای خارجی در سازمان ملل که قصد داشتند از مرز شمالی اسرائیل دیدار کنند، ضمن اشاره به تشکیل دولت جدید لبنان گفت: «حزب‌الله به دولت جدید لبنان پیوسته و در واقع بر آن چیره شده است و این بدان معنی است که رژیم ایران بر لبنان حکومت می‌کند.»

در واکنش به این اظهارات، معاون سرکرده حزب‌الله گفت که وابستگان به این گروه تروریستی تنها ده درصد از وزارتخانه‌ها را در دولت جدید لبنان در اختیار دارند.

بنیامین نتانیاهو روز گذشته همچنین با اشاره به شناسایی و تخریب تونل‌های تهاجمی حزب‌الله، هشدار داده بود که اسرائیل هرگونه تجاوزی به خاک خود را متوقف خواهد کرد؛ “چه این تجاوز از خاک لبنان باشد، چه از سوریه و چه از ایران.” نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه افزود: «ما به مقابله با این تجاوز متعهدیم و با این کار، نه تنها از اسرائیل، بلکه از همسایگان‌مان و از صلح جهانی حفاظت می‌کنیم.»

گروهی چهل نفره از سفرای کشورهای مختلف در سازمان ملل متحد روز گذشته از مرزهای شمالی اسرائیل بازدید کردند. این گروه از سفرا از جمله از تونل‌های تهاجمی حزب‌الله نیز که اخیراً در جریان عملیات “سپر شمالی” کشف و نابود شدند دیدن کردند. همزمان با این دیدار، گروهی شصت نفره از تروریست‌های حزب‌الله نیز سوار بر موتوسیکلت در نزدیکی مرزهای اسرائیل و لبنان به رژه پرداختند. به گزارش روزنامه لبنانی دیلی استار، این گروه شعارهایی مبنی بر وفاداری به حسن نصرالله و نابودی اسرائیل سر می‌دادند.

حزب‌الله لبنان در دهه هشتاد میلادی توسط جمهوری اسلامی تشکیل شد. این گروه زمانی رکورددار شمار اقدامات تروریستی در اروپا بود. حزب‌الله هم‌اکنون بزرگترین گروه تروریستی جهان است.