رئیس سرویس امنیت داخلی اسرائیل میگوید نهاد تحت فرمان او توانسته در سال جاری میلادی چهارصد و هشتاد عملیات تروریستی را خنثی کند.

ناداو ارگامان امروز در نشست کمیسیون سیاست خارجی و امنیتی کنست، پارلمان اسرائیل از وضعیت امنیتی نابسامان در کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه سخن گفت. و افزود علیرغم آرامش نسبی در کرانه باختری، سازمان تروریستی حماس با رهبری عوامل خود در باریکه غزه، ترکیه و لبنان همچنان تلاش به اجرای عملیات تروریستی میکند.

رئیس سرویس امنیت داخلی اسرائیل همچنین اظهار داشت که شاباک توانسته چهارصد و هشتاد عملیات تروریستی خنثی کند و بیش از دویست گروه تروریستی حماس و نزدیک به ششصد تروریست خودسر را بازداشت کرده است. به گفته آقای ارگامان، شاباک همچنین توانسته حملات سایبری علیه اسرائیل در زمینه تروریسم و جاسوسی را خنثی کند.

در این میان، رئیس قرارگاه مرکزی ارتش دفاعی اسرائیل دستور تخریب بخشی از خانه یک تروریست فلسطینی دیگر را صادر کرد. ایمن نعاوله که در یکی از مناطق صنعتی اسرائیلی در کرانه باختری مشغول به کار بود، یک ماه پیش دو شهروند اسرائیلی را در این منطقه صنعتی به قتل رساند. با این حال، همه خانه این تروریست تخریب نخواهد شد. بر اساس این دستور تنها زیرزمین و طبقه همکف این خانه را که تروریست فلسطینی در آن زندگی میکرد شامل میشود. تلاش نیروهای امنیتی برای یافتن این تروریست همچنان ادامه دارد.