سیاستمداران اسرائیلی از هر دو جناح چپ و راست درگذشت مشه آرنس، وزیر دفاع پیشین کشور را تسلیت گفتند. آرنس که در هنگام مرگ نود و سه سال داشت، دانش آموخته رشته هوا-فضا از دانشگاه ام.آی.تی بود و علاوه بر سه دوره وزارت دفاع اسرائیل در دهه‌های هشتاد و نود، سال‌ها نیز استاد دانشگاه تخنیون در حیفا بود. او از بنیانگذاران حزب لیکود بود.

رئوبن ریولین، رییس جمهور اسرائیل امروز مشه آرنس را یکی از “بهترین” وزیران دفاع اسرائیل توصیف کرد که از هیچ چالشی نمی‌ترسید. ریولین گفت که آرنس ژنرال نبود، بلکه یک چهره دانشگاهی بود که همه زندگی خود را وقف امنیت مردم اسرائیل کرد.

بنیامین نتانیاهو نیز در پیامی، ضمن تسلیت گفتن مرگ مشه آرنس از طرف خود و همسرش، گفت که وزیر دفاع پیشین برای او حکم “پدر و آموزگار” را داشته است. نتانیاهو که از شاگردان مشه آرنس بوده، او را مردی توصیف کرد که برای تقویت اسرائیل کارهای شگفت‌آوری کرده است.

رهبر پیشین حزب کارگر، ایتسخاک هرتزوگ نیز مشه آرنس را یک رهبر منزه و جدی خواند که حتی زمانی که با یکدیگر اختلاف‌نظر داشتند، همچنان به هم احترام می‌گذاشتند. هرتزوگ که هم‌اکنون ریاست آژانس یهود را بر عهده دارد، گفت علیرغم اینکه آرنس یک راستگرای سفت و سخت بود، به دموکراسی در اسرائیل احترام گذاشته و خواهان حفظ حقوق همه شهروندان، از جمله اقلیت‌ها، در این کشور بود.

آوی گبای، رهبر کنونی حزب کارگر نیز، ضمن تمجید از صداقت و قانونگرایی آرنس، در اشاره‌ای تلویحی به بنیامین نتانیاهو، گفت فقدان چنین فردی در زمانی که حاکمیت قانون هدف حمله قرار گرفته به شدت احساس می‌شود.