یک مقام بلندپایه فلسطینی از باریکه غزه در حالی خبر از پایان یافتن دور تازه درگیری با اسرائیل خبر داد که همزمان، آژیر خطر در آبادی های اسرائیلی پیرامون آن منطقه شنیده میشد.

به گفته سخنگوی ارتش دفاعی اسرائیل، دهها جنگنده نیروی هوایی در واکنش به پرتاب بیش از صد و هشتاد راکت به سوی کشور، صد و پنجاه موضع تشکلات تروریستی در نوار غزه را هدف قرار دادند.

از شب گذشته تا کنون سی راکت شلیک شده از باریکه غزه توسط سامانه دفاعی گنبد آهنین رهگیری و منهدم شده است

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان خواستار دخالت مجامع بین المللی برای آنچه که “جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز اسرائیل” نامید شده است.

نیکلای ملادنف، فرستاده ویژه سازمان ملل به خاورمیانه نیز دیدارهای خود با سران حماس را به دنبال شلیک راکت از سوی این سازمان تروریستی به سوی اسرائیل لغو کرد.

یک مقام اسرائیلی صبح امروز گفت: حماس مسؤول اجرای این اقدامات تروریستی است و همچنان بهای سنگینی بابت آن پرداخت خواهد کرد.

امروز برای نخستین بار پس از عملیات صخره استوار در سال ۲۰۱۸، یک راکت به سوی شهر جنوبی بئر شبع شلیک شد که در خارج از آن به زمین اصابت کرد.

راکت پرانی های شب گذشته و امروز حماس به زخمی شدن هفت تن، از جمله دو کارگر خارجی انجامید. حال یکی از این کارگران، که یک زن است، وخیم گزارش شده است. کابینه سیاسی- امنیتی اسرائیل قرار است امروز برای بحث در باره وضعیت بحرانی و ادامه واکنش به راکت پرانی ها از باریکه غزه ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی تشکیل جلسه دهد. یک مقام ارشد نظامی اسرائیلی نیز امروز گفت که در حال حاضر، چشم اندازی برای پایان این دور از درگیری نمیبیند.

ارتش دفاعی اسرائیل با لغو اردوهای تابستانی در مناطق جنوبی کشور از شهروندان خواسته همچنان در اماکنی نزدیک به پناهگاه‌ها باشند.

در این میان، وزارت خارجه اسرائیل علیه بخش انگلیسی شبکه خبری بی‌بی‌سی شکایت کرد. بی‌بی‌سی در خبری به نقل از منابع در غزه نوشته بود که اسرائیل در یک حمله هوایی یک زن آبستن و کودک را کشته است.

سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل عیمانوئل نحشونل، ، بی بی سی را متهم به نشر عمدی اخبار دروغ کرد و اظهار داشت که در این خبر بی بی سی ذکر نشده که حمله هوایی اسرائیل در واکنش به راکت پرانی های حماس و اقدامات آن علیه شهروندان اسرائیلی صورت گرفته است.

پس از این شکایت بود که بی بی سی تیتر خبر خود را تغییر داد.