سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، دنی دنون، ابراز اطمینان کرد که قطعنامه محکومیت حماس و دیگر تشکیلات تروریستی فلسطینی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شود. این قطعنامه از سوی ایالات متحده ارائه شده و نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، هشدار داده که هرگونه تغییر در آن را نخواهد پذیرفت.

قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده که پیشتر به منظور کسب حمایت اتحادیه اروپا، تغییرات کوچکی در آن داده شده، از جمله خواهان توقف فعالیت‌های خشونت‌آمیز، مانند استفاده از بالن‌ها و بادبادک‌های آتش‌زا توسط حماس و جهاد اسلامی است. این قطعنامه همچنین شلیک راکت به اسرائیل را محکوم کرده و تنش‌آفرینی‌های پی در پی حماس را، عامل به خطر انداختن جان غیرنظامیان توصیف کرده است.

حماس و نیز تشکیلات خودگردان فلسطینی در روزهای اخیر با این قطعنامه مخالفت کرده‌ و از جمله کوشیده‌اند در تماس با رهبران کشورهای عربی، آنها را به حرکت علیه این قطعنامه وادار کنند. اما ناظران می‌گوید که این اقدامات چندان مؤثر نبوده و حتی احتمال دارد برخی کشورهای عربی و اسلامی به این قطعنامه رأی موافق بدهند. رأی‌گیری برای تصویب این قطعنامه قرار است عصر فردا، پنجشنبه، به وقت نیویورک انجام شود.