بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل امشب در بروکسل با مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده دیدار خواهد کرد. در بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیری در این زمینه صادر کرده است، گفته شده که “تحولات منطقه‌ای” در دیدار طرفین مورد بررسی قرار خواهد گرفت. روزنامه اسرائیلی “ییسرائل هیوم”، نزدیک به بنیامین نتانیاهو، به نقل از منابعی درون دفتر نخست‌وزیری این دیدار را “ملاقاتی ضروری” توصیف کرده است.

یوسی کوهن، رییس موساد و مئیر بن‌شبات، مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر اسرائیل آقای نتانیاهو را در این دیدار همراهی می‌کنند. پیش از این قرار بود که طرفین روز چهارشنبه ملاقات کنند. اما تغییر در برنامه‌های وزیر خارجه ایالات متحده که قصد دارد به منظور شرکت در خاکسپاری جرج بوش، رییس جمهور پیشین آمریکا زودتر اروپا ترک کند، موج شد که دیدار به امروز موکول شود.

درباره موضوعات مورد بخص طرفین گزارشی منتشر نشده است. اما ناظران می‌گویند که طرح صلح جدید ایالات متحده که احتمالاً به زودی ارائه خواهد شد و نیز تحولات جدید پیرامون جمهوری اسلامی، از جمله موضوعات مورد بحث خواهد بود. در روزهای اخیر مقامات آمریکایی و بریتانیایی جمهوری اسلامی را متهم کردند که موشک بالیستیک میانبردی با توان حمل چندین کلاهک، از جمله کلاهک اتمی آزمایش کرده است.