نخست وزیر اسرائیل میگوید توصیه پلیس مبنی بر اقامه دعوی علیه او و همسرش در پرونده موسوم به پرونده «بِزِک» اعتبار قضایی ندارد.

پلیس و سازمان اوراق بهادار اسرائیل امروز صبح توصیه کردند که علیه بنیامین نتانیاهو و همسرش سارا به اتهام رشوه خواری، تقلب و خیانت در امانت اقامه دعوی شود. همسر نخست وزیر اسرائیل به اخلال در روند قضایی نیز مظنون است.

بنیامین نتانیاهو امروز در واکنش به این امر اظهار داشت: این توصیه و زمان انتشار آن کسی را غافلگیر نکرد. نخست وزیر اسرائیل در ادامه ابراز اطمینان کرد که بررسی دقیق این پرونده از سوی به گفته او مراجع ذی‌صلاح ثابت خواهد کرد که او و همسرش مرتکب تخلفی نشده اند.

به گفته پلیس اسرائیل، بنیامین نتانیاهو و همسرش مظنون اند که در ازای قائل شدن تسهیلات برای شائول آلوویچ، مالک بزک، بزرگترین شرکت مخابراتی اسرائیل، به شکل مستقیم و غیرمستقیم از او خواسته اند اخبار مثبت درباره آنها در والانیوز، وبسایت خبری متعلق به آقای آلوویچ منتشر شده و از پوشش خبری منفی آنان جلوگیری شود. بر اساس توصیه پلیس، آقای الوویچ درخواست نخست وزیر اسرائیل مبنی بر پوشش خبری مثبت در باره او و همسرش را عملی کرده است.

این توصیه پلیس اسرائیل به دادستانی کل کشور ارائه شده است. این نهاد قضایی پرونده را پس از بررسی به مشاور حقوقی دولت ارائه خواهد کرد و او تصمیم خواهد گرفت آیا علیه آقای نتانیاهو و همسرش کیفرخواست صادر شود یا نه.

در این میان، رهبر اپوزیسیون پارلمانی اسرائیل خواهان برگزاری هر چه زودتر انتخابات شد. تصیپی لیونی امروز در یک پیام توییتری به توصیه پلیس اسرائیل مبنی بر اقامه دعوی علیه آقای نتانیاهو واکنش نشان داد. خانم لیونی ضمن درخواست برگزاری انتخابات پارلمانی گفت: زمان آن رسیده که مردم اسرائیل، چه کسانی که آقای نتانیاهو را دوست دارند، و چه کسانی که او را دوست ندارند با او خداحافظی کنند.