بهای گوشت قرمز در ایران از کیلویی یکصد و بیست هزار تومان نیز فراتر رفت. همزمان، خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، امروز به نقل از مرکز آمار کشور نوشت که تولید گوشت قرمز در پاییز امسال بیست درصد کمتر از سال گذشته شده است. بهای گوشت در یک سال اخیر بیش از دو برابر شده است.

به گفته ناظران، موضوعاتی چون گران شدن نهاده‌های دامی و نیز حمل و نقل از دلایل اصلی گران شدن گوشت در ایران هستند. همچنین، بالا رفتن بهای ارز موجب شده که صادرات گوشت و دام برای دامداران بسیار سودآورتر از فروش آن در ایران باشد که این موضوع هم به کم شدن عرضه گوشت و گران شدن بیشتر آن می‌انجامد.

بهای دیگر مواد پروتئینی نیز در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. در هفته‌های اخیر انتشار تصاویری از صف‌های طولانی مردم برای خرید چند کیلوگرم گوشت به قیمت دولتی با واکنش‌های بسیاری به ویژه در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. این در حالی است که خبرگزاری فارس به نقل از برخی از مردم نوشته که حتی اگر پیش از تمام شدن گوشت بتوانند به محل خرید برسند، باز هم پرداخت دویست هزار تومان برای یک بسته پنج کیلویی گوشت برای‌شان بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است.