در ادامه بحران اقتصادی در ایران بهای هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در قصابی‌ها از یکصد هزار تومان نیز گذشت. به گزارش خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، هم‌اکنون هر کیلوگرم گوشت گوسفند در برخی از قصابی‌های پایتخت با بهایی بین یکصد و دو تا یکصد و ده هزار تومان به فروش می‌رسد.

بهای دیگر مواد پروتئینی نیز در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. در هفته‌های اخیر انتشار تصاویری از صف‌های طولانی مردم برای خرید چند کیلوگرم گوشت به قیمت دولتی با واکنش‌های بسیاری به ویژه در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است. این در حالی است که فارس به نقل از برخی از مردم نوشته که حتی اگر پیش از تمام شدن گوشت بتوانند به محل خرید برسند، باز هم پرداخت دویست هزار تومان برای یک بسته پنج کیلویی گوشت برای‌شان بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است.

همچنین، در روزهای اخیر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مبنی بر فروش ضایعات گوشت گوسفندی در برخی فروشگاه‌ها. بر اساس گزارش‌ها، بسته‌های ضایعات گوشت گوسفندی در برخی فروشگاه‌های تبریز به بهای کیلویی دوازده هزار تومان فروخته می‌شود.

انتشار این تصاویر و گزارش‌ها همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، موجی از واکنش‌ها را در پی داشته است. بسیاری از کاربران به این موضوع اشاره کرده‌اند که در رژیمی که مؤسس آن وعده آب و برق رایگان داده بود، حال کار مردم به جایی رسیده که باید به جای گوشت، ضایعات آن را بخورند.

در همین زمینه، هشتگی نیز در روزهای اخیر بین کاربران فارسی‌زبان در شبکه‌های اجتماعی داغ شده است. بسیاری از کاربران با هشتگ “چهل_سال_شکست” به مشکلات کنونی ایران اشاره کرده‌اند. کاربران به مسائلی از بی‌اعتبار شدن گذرنامه ایرانی تا کاهش ارزش پول ملی و تورم اشاره کرده‌اند.