سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به سلامت اسماعیل بخشی و سپیده قُلیان هشدار داد. اسماعیل بخشی، از رهبران کارگران معترض هفت‌تپه و سپیده قلیان، فعال مدنی و از حامیان این کارگران در شوش، بیش از دو هفته پیش بازداشت شدند.

به گفته سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، خانواده‌های این دو تن پس از تلاش فراوان موفق به ملاقات با آنها شده‌اند. این خانواده‌ها گفته‌اند که آقای بخشی و خانم قلیان وضعیت وخیمی دارند و آثار ضرب و جرح و فشار روحی در هر دو آنها دیده می‌شود. به گفته سندیکای کارگران هفت‌تپه، این دو بازداشتی حتی توانایی تشخیص اینکه چه ساعتی از شبانه‌روز است را نیز از دست داده‌اند. در پایان این بیانیه از همه نهادهای کارگری جهان خواسته شده که از کارگران نیشکر هفت‌تپه حمایت کنند.

پیشتر، سندیکای کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز با انتشار بیانیه‌ای، ضرب و شتم آقای بخشی توسط نیروهای امنیتی را محکوم کرده و خواهان آزادی او شده بود. در این بیانیه، ضمن تأکید بر اینکه اسماعیل بخشی مورد ضرب و شتم قرار گرفته، نسبت به شرایط او ابراز نگرانی شده بود. مسؤولان جمهوری اسلامی مدعی هستند که اتهام آقای بخشی امنیتی است.

همزمان، اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز امروز نیز ادامه یافت. کارگران فولاد امروز از جمله شعار می‌دادند: “فلسطین، سوریه، عامل بدبختیه.” شعاری که اعتراضی است به سیاست‌های جمهوری اسلامی در حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی از بشار اسد و نیز گروه‌های تروریستی فلسطینی.

لازم به یادآوری است که در همین روزهای اخیر جمهوری اسلامی به این موضوع اذعان داشت که به خانواده‌های فلسطینیانی که در جریان ناآرامی‌های موسوم به تظاهرات بازگشت در نزدیکی جدار حائل نوار غزه با اسرائیل مجروح و یا کشته شوند، کمک مالی می‌کند.