بر اساس گزارش‌ها، در مراسم امروز که در تهران روبروی ساختمان سابق سفارت آمریکا برگزار شد، هواداران رژیم، پرچم‌های آمریکا و اسرائیل و نیز آدمک دونالد ترامپ را به آتش کشیده و شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند. سخنران تظاهرات امروز در تهران سرلشکر پاسدار محمدعلی (عزیز) جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. جعفری در سخنرانی خود ضمن “مقدس” خواندن اشغال سفارت ایالات متحده، به این موضوع اذعان داشت که این موضوع از قبل برنامه‌ریزی شده بود و به عمد طوری جلوه داده شد که گویا گروهی از دانشجویان به صورت خودجوش به سفارت حمله کرده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت اگر سفارت آمریکا اشغال نشده بود، جمهوری اسلامی امکان نداشت به چهل سالگی برسد. او همچنین با اشاره به تحریم‌های ایالات متحده که از ساعاتی دیگر دور دوم آنها آغاز می‌شود، گفت که با “مقاومت” به توصیف او، جمهوری اسلامی خواهد توانست آمریکا را در “جنگ اقتصادی و روانی” شکست دهد.

در کرج نیز، تجمعی با سخنرانی سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران برگزار شد. فرمانده پیشین نیروهای بسیج در این تجمع خواهان نابودی ایالات متحده شد. در بسیاری از شهرهای دیگر نیز فرماندهان سپاه و یا روحانیون حکومتی حملات شدیدی علیه ایالات متحده، اسرائیل و همچنین عربستان سعودی انجام دادند.