رسانه‌های دولتی در سوریه می‌گویند جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به یک واحد توپخانه ارتش سوریه در نزدیکی بوکمال در مجاورت مرز با عراق حمله کرده‌اند. بر اساس این گزارش‌ها، در این حمله دستکم دو نظامی سوری زخمی شده‌اند.

همزمان، تلویزیون انگلیسی‌زبان جمهوری اسلامی، پرس تی‌وی، تصاویری منتشر کرد که در آن شبه‌نظامیان شیعه عراقی مورد حمایت رژیم ایران در عراق راه نیروهای آمریکایی نظامی را بسته و آنها را تهدید می‌کنند. گفته شده که این ویدئو در نزدیکی شهر موصل گرفته شده است.

در این میان، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، اسرائیلی‌ها را افرادی “ترسو” نامید که جرئت ندارند به نیروهای سپاه در سوریه حمله کنند. لاریجانی این اظهارات را در مصاحبه‌ای با تلویزیون المیادین، وابسته به حزب‌الله لبنان بیان کرد.

او ضمن دروغ خواندن اینکه اسرائیل تا کنون به پایگاه‌های جمهوری اسلامی در سوریه حمله کرده، گفت آنها اگر جرئت دارند ایران را بزنند. لاریجانی مدعی شد که جمهوری اسلامی هیچ حضوری در سوریه ندارد که بخواهد به آن پایان دهد. اسرائیل بارها اعلام کرده که اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی در سوریه پایگاه نظامی دائمی ایجاد کند. مقامات اسرائیلی اخیراً گفتند که در سال گذشته صدها و بلکه هزاران بار به نیروهای جمهوری اسلامی و دیگر نیروهای دست‌نشانده رژیم ایران در سوریه حمله کرده‌اند.