در پی تهدید اسرائیل از سوی یک مقام ارشد نظامی در جمهوری اسلامی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هشدار داد آنانی که اسرائیل را تهدید به نابودی می‌کنند، با عواقب سخت آن مواجه خواهند شد. نتانیاهو این سخنان را ظهر امروز در جریان افتتاح فرودگاه جدیدی در جنوب اسرائیل بیان کرد.

ساعاتی پیشتر، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی اسرائیل را تهدید به نابودی کرده بود. سرتیپ عزیز نصیرزاده، صبح امروز، در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیمای رژیم، گفت: «نسل فعلی و آینده ما بی صبرانه و با تمام وجود آماده نبرد با رژیم صهیونیستی و محو آن‌ها از روی زمین هستند.» نصیرزاده سپس تهدید کرده و افزود: «نسل‌های بعدی ما با قوت در حال فراگیری دانش لازم برای روز موعود و نابودی اسرائیل هستند.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که وزیر خارجه جمهوری اسلامی، محمدجواد ظریف، چندی پیش مدعی شده بود که هیچ کس در حکومت ایران هرگز نگفته است که تهران خود قصد دارد اسرائیل را نابود کند. این ادعای ظریف در مصاحبه ماه گذشته او با نشریه فرانسوی لوپوئن با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد که با هشتگ‌هایی مانند ظریف دروغگو جواب وزیر خارجه جمهوری اسلامی را دادند.

ظریف در حالی این ادعا را مطرح کرده بود، که نه تنها مقامات حکومت، از روح‌الله خمینی تا علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی بارها از نابودی اسرائیل سخن گفته‌اند، بلکه مقامات سیاسی و نظامی حکومت تأکید کرده‌اند که برای این کار برنامه هم دارند. علی خامنه‌ای بارها تهدید کرده که تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد و روحانی نیز اخیراً اسرائیل را “غده‌ای سرطانی” نامیده بود که باید حذف شود.

علاوه بر این‌ها، عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، فروردین ماه امسال گفت که جمهوری اسلامی عمر اسرائیل را “انشاالله در کمتر از بیست و پنج سال تمام خواهد کرد.” رهبر رژیم ایران حدود سه سال پیش گفته بود که اسرائیل تا بیست و پنج سال دیگر نابود خواهد شد و در این زمینه روزشمار‌هایی نیز در ایران نصب شده است.

حسین امیرعبداللهیان، مشاور محمدجواد ظریف نیز سال گذشته در یک نشست خبری تأکید کرده بود که جمهوری اسلامی خود قصد دارد اسرائیل را نابود کند. امیرعبداللهیان گفته بود: «جمهوری اسلامی ایران قطعاً برای تحقق نابودی اسرائیل تا بیست و پنج سال آینده برنامه دارد؛ اما اینکه این برنامه‌ها را می‌تواند رسانه‌ای اعلام کند یا نه، قطعاً نمی‌تواند اعلام کند.»