سفر تیم ملی فوتسال ایران به برزیل لغو شد. فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی با اعلام این خبر، دلیل لغو سفر تیم ملی فوتسال را کمبود بودجه اعلام کرد. ملی‌پوشان فوتسال ایران قرار بود که در این سفر دو بازی دوستانه با تیم ملی برزیل برگزار کنند. همچنین، قرار بود که پس از این دیدارها، تیم ملی فوتسال برزیل در فروردین ماه برای بازی به ایران بیاید. هنوز مشخص نیست که آیا سفر برزیل به ایران نیز لغو شده یا نه؟

خبر لغو سفر تیم ملی فوتسال ایران به برزیل به علت بی‌پولی، تنها یک روز پس از انتشار مبلغ کمک‌های مالی جمهوری اسلامی به سوریه و گروه‌های تروریستی مورد حمایت تهران در منطقه منتشر می‌شود. روز گذشته، وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که جمهوری اسلامی در شش سال گذشته، دستکم شانزده میلیارد دلار هزینه حمایت خود از دست‌نشاندگانش در خاورمیانه کرده است.

تیم ملی فوتسال ایران در حالی به دلیل نبود بودجه از سفر به برزیل باز می‌ماند که مسابقه تدارکاتی با پرافتخارترین تیم ملی فوتسال در جهان می‌توانست نقش سازنده‌ای در آمادگی پرافتخارترین تیم ملی فوتسال آسیا داشته باشد. در ماه‌های اخیر چندین تیم ورزشی دیگر نیز به دلیل مشابه از شرکت در رقابت‌های بین‌المللی بازمانده‌اند.