عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی می‌گوید که ایران تا کمتر از پنجاه سال دیگر بی‌آب خواهد شد. کلانتری این سخنان را در گفت و گویی با ایلنا بیان کرد. معاون رییس جمهوری اسلامی گفت وضع آب در ایران “بسیار بدتر” از آن چیزی است که به مردم گفته می‌شود. او همچنین با اشاره به اظهارات اخیر پرویز کردوانی که گفته بود آب ایران تا پنجاه سال دیگر تمام می‌شود، گفت: «من معتقدم دکتر کردوانی بسیار بسیار خوشبینانه درباره اتمام آب تا پنجاه سال آینده صحبت کرده است و ما خیلی زودتر از این زمان با بی‌آبی مواجه می‌شویم.»

در روزهای اخیر وزیر کشور جمهوری اسلامی نیز از وقوع دستکم بیست درگیری و تجمع مرتبط با آب در ایران در کمتر از پنج ماه اخیر خبر داده بود. کارشناسان می‌گویند اگرچه میزان بارندگی در ایران در سال‌های اخیر کاهش یافته، ولی مهم‌ترین عامل بحران آب در کشور مدیریت نادرست مسؤولان است.

نخست‌وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو چندی پیش، ضمن اعلام راه‌اندازی وبسایتی در زمینه مدیریت منابع آبی به زبان فارسی، از آمادگی اسرائیل برای کمک به مدیریت بحران آب در ایران خبر داد. اما مسؤولان جمهوری اسلامی، از جمله آقای عیسی کلانتری، با شدیدترین توهین‌ها، این پیشنهاد را رد کردند.