دولت حسن روحانی قصد دارد از اسماعیل بخشی، از رهبران کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که چند روز پیش در پستی در اینستاگرام از شکنجه خود توسط مأموران وزارت اطلاعات در دوره بازداشت پرده برداشته بود، شکایت کند. محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی امروز بخشی را به دروغگویی متهم کرد و گفت وزارت اطلاعات و دولت حق دارند از او شکایت کنند.

واعظی در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: «آنچه اسماعیل بخشی اظهار کرد به هیچ وجه درست نبود و در این زمینه کار تبلیغاتی انجام شده است. قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود و قوه قضاییه نیز بررسی می‌کند.» او سپس افزود: «نمی‌شود که همین طور بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سؤال برود.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، علی نجفی خوشرودی دیروز گفته بود که در نشست نمایندگان با وزیر اطلاعات، مشخص شده که بخشی درباره شکنجه دروغ می‌گوید. این نماینده مجلس مدعی شد که بخشی خود با مأموران درگیر شده و جراحاتش هم نتیجه همین درگیری است.

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه که در جریان اعتصاب کارگران در شوش بازداشت شده بود، روز جمعه در پستی در اینستاگرام نوشت که او را در زندان به حدی شکنجه داده بودند که تا سه روز حتی نمی‌توانست بخوابد. آقای بخشی نوشته بود بر اثر شکنجه‌ها، هنوز بخش‌هایی از بدنش درد می‌کند. او همچنین وزیر اطلاعات را به مناظره فراخوانده بود.

در این میان، یک نماینده مجلس می‌گوید نیشکر هفت‌تپه با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی آن به دلالان واگذار شده است. محمد دهقان در جریان یک برنامه تلویزیونی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: «هفت‌تپه بیست و چهار هزار هکتار زمین دارد که در واگذاری به دو فرد جاعل و رشوه دهنده در حد چندصد سکه واگذار شده است. زمین هفت تپه اکنون حدود هشت هزار میلیارد تومان ارزش دارد که دو هزار و ششصد میلیارد تومان فروخته شده و آنهم به نهصد هزار میلیارد تومان کاهش یافته و بازهم در آخر به ده میلیارد و پانصد میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت فروشی نبوده، بلکه غارت صورت گرفته است.»