وزیر کشور جمهوری اسلامی نسبت به آینده رژیم هشدار داد. همزمان، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، محمود علوی، مخالفان رژیم را متهم کرد که با پول عربستان سعودی بار دیگر علیه حکومت فعال شده‌اند. او این اتهام را امروز و در جریان هفتمین همآیش پدافند غیرعامل در تهران بیان کرد.

علوی گفت: «دشمنان در سالهای گذشته شصت و چهار همآیش در کشورهای مختلف برگزار کردند تا اپوزیسیون را هماهنگ کرده و از حالت نشسته به ایستاده دربیاورند.»

حملات مقامات جمهوری اسلامی و گروهی از مقامات پیشین اصلاح‌طلب که چند سالی است از حکومت کنار گذاشته شده‌اند در ماه‌های اخیر علیه گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی تشدید شده است. ناظران می‌گویند این تشدید حملات بیش از هر چیز نشان‌دهنده این موضوع است که اقبال به گروه‌های مخالف رژیم در میان مردم بیشتر شده و رژیم از این موضوع ترسیده است.

در همین زمینه، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز به این نکته اعتراف کرد که اعتراضات ماه‌های گذشته، از جمله #اعتراضات_سراسری دی ماه، “از جمله مهم‌ترین تهدیدات” علیه موجودیت رژیم اسلامی در ایران بوده است. فضلی که او نیز در همآیش پدافند غیرعامل صحبت می‌کرد، هشدار داد که اگر رژیم نتواند مردم را راضی کند، “با مشکل اساسی” روبرو خواهد شد.

در جریان تظاهرات سراسری دی ماه، مردم در بیش از یکصد شهر بزرگ و کوچک ایران به خیابان آمده و علیه کلیت رژیم شعار دادند. به گفته ناظران، این گسترده‌ترین اعتراضات ضد حکومتی در ایران در چهل سال گذشته بود. از آن زمان تا کنون نیز اعتراضات چه به شکل تظاهرات پراکنده و چه اعتصابات سراسری ادامه داشته است. از جمله مهم‌ترین اعتصابات در این ماه‌ها می‌توان به اعتصاب کامیونداران، اعتصاب معلمان و نیز اعتصاب سراسری در شهرهای کردنشین اشاره کرد.