در حالی که اعتصاب کامیونداران در ایران همچنان ادامه دارد، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از احتمال اعتصاب سراسری در روز دوشنبه، فردا، در کشور خبر می‌دهند. در همین زمینه، برخی گروه‌های صنفی و نیز فعالان سیاسی، دعوتنامه‌هایی را در اینترنت منتشر کرده و از همه مردم، از دانشگاهیان تا کسبه خواسته‌اند فردا به اعتصاب سراسری دست بزنند. یکی از دلایلی که برای چنین اعتصابی ذکر شده، حمایت از اعتصاب کامیونداران است که از دو هفته پیش آغاز شده است.

در حالی که برخی مقامات حکومتی دیروز مدعی شده بودند که اعتصاب کامیونداران تقریباً پایان یافته، تصاویر ارسال شده در شبکه‌های اجتماعی مؤید این موضوع است که اعتصاب همچنان ادامه دارد. برخی وبسایت‌های خبری حتی از گسترش اعتصاب کامیونداران گزارش داده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، تا کنون نزدیک به دویست و پنجاه تن از کامیونداران در رابطه با این اعتصاب بازداشت شده‌اند. مقامات انتظامی و قضایی تهدید کرده‌اند که این کامیونداران را به مواردی همچون “قطاع الطریق” بودن متهم خواهند کرد که می‌تواند احکام سنگینی در حد اعدام داشته باشد.

کامیونداران می‌گویند افزایش شدید بهای انواع خدمات، از قیمت لاستیک گرفته تا سوخت و تعمیرات در حالی که کرایه حمل بار برای آنها تغییر چندانی نیافته، موجب شده که ضرر کنند. از سوی دیگر، دولت و برخی کارشناسان می‌گویند اگر کرایه حمل بار بیش از این افزایش یابد، بر تورم در کشور که در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته بیش از این خواهد افزود و می‌تواند موجب فروپاشی اقتصادی شود.