اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه در استان خوزستان که نزدیک به دو هفته پیش بازداشت شده بود، در اثر شکنجه به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. بر اساس گزارش‌ها، آقای بخشی با سر و صورتی خون‌آلود و به شدت متورم و کبود، همراه با خونریزی معده به بیمارستان برده شده است. همزمان گزارش رسید که با ادامه اعتراض کارگران هفت تپه، یکی دیگر از نمایندگان این کارگران نیز بازداشت شده است.

بر اساس گزارش تارنمای خبری ایران کارگر، علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران هفت تپه صبح امروز در حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش دستگیر شده است. به نوشته ایران کارگر، نیروهای امنیتی در برابر اعتراض آقای نجات و خانواده‌اش به این بازداشت، همه آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و پسر آقای نجاتی، پیمان را نیز دستگیر کردند.

نزدیک به بیست تن از کارگران نیشکر نیز حدود دو هفته پیش بازداشت شدند. اکثر بازداشت‌شدگان پس از چند روز با قید وثیقه آزاد شدند اما اسماعیل بخشی، از رهبران کارگران هفت تپه همچنان زندانی است. آزادی کارگران زندانی یکی از خواسته‌های کارگران معترض است. این کارگران امروز در برابر بخشداری شوش شعار می‌دادند:”کارگر زندانی آزاد باید گردد؛” شعار کارگران نیشکر هفت تپه در برابر بخشداری شوش.

کارگران نیشکر هفت تپه بیش از سه هفته است که در اعتراض به شرایط کاری خود و عدم دریافت ماه‌ها حقوق دست به اعتراض زده‌اند. این اعتراض در روزهای اخیر علیرغم تهدید مقامات قضایی ادامه یافته است. امروز، زمانی که نماینده شهر شوش در مجلس شورای اسلامی به میان کارگران رفت، این کارگران به او پشت کرده و با سر دادن شعار “رو به میهن، پشت به دشمن” او را دشمن خود خواندند.