خبرهای ضد و نقیضی از پایان اعتراض کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه منتشر شده است. خبرگزاری کار جمهوری اسلامی، ایلنا، امروز در گزارشی مدعی شد که اعتراض این کارگران صبح امروز پایان یافته و کار در کارخانه آغاز شده است. این در حالی است که همزمان، فرماندار شوش، عدنان غزی، به خبرگزاری ایسنا گفت که انتظار می‌رود این مجتمع از ده روز دیگر آغاز به کار کند. همزمان، تصاویری نیز در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر و ادعا شده که مربوط به تجمع کارگران هفت تپه در صبح امروز است.

گزارش‌های مربوط به پایان اعتراض کارگران هفت‌تپه در حالی منتشر می‌شود که بسیاری از درخواست‌های آنان هنوز عملی نشده است. این کارگران نه تنها علاوه بر اینکه خواهان بازگشت مدیریت شرکت به دولت و یا شورایی از کارگران هستند، بلکه درخواست آزادی کارگران زندانی را نیز دارند.

در هفته‌های اخیر بیش از بیست تن از کارگران هفت‌تپه بازداشت شده‌اند. بیشتر کارگران بازداشت شده تا زمان محاکمه به قید وثیقه آزاد شده‌اند اما همچنان برخی از آنان، از جمله اسماعیل بخشی، از رهبران کارگران هفت‌تپه زندانی هستند.

هفته گذشته گزارش شد که اسماعیل بخشی در اثر شکنجه به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده است؛ هرچند که مقامات دولتی این گزارش را نادرست خواندند. علاوه بر آقای بخشی، علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران هفت تپه نیز صبح پنجشنبه در حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش دستگیر شده است. به نوشته ایران کارگر، نیروهای امنیتی در برابر اعتراض آقای نجاتی و خانواده‌اش به این بازداشت، همه آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و پسر آقای نجاتی، پیمان را نیز دستگیر کردند.

علاوه بر کارگران هفت‌تپه، کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز نیز که بیش از سه هفته است دست به تحصن زده‌اند، خواهان آزادی کارگران هفت‌تپه هستند.

کارگران معترض اهوازی امروز، همچنین شعار می‌دادند: “من کاوه آهنگرم، تاب ستم نیاورم”

در تجمعات اخیر کارگران حملات شدیدی نیز علیه دولت حسن روحانی شده است. کارگران از سویی می‌گویند این دولت به هیچ‌کدام از وعده‌های اقتصادی خود عمل نکرده و از سوی دیگر نیز برخی مقامات، از جمله اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری را به رانت خواری و واگذار کردن کارخانجات به افراد نزدیک به خود متهم می‌کنند. در همین راستا، کارگران فولاد اهواز امروز شعار می‌دادند: “گرانی، تورم، سزای رأی مردم.”