خبرگزاری‌های ایران از احتمال سهمیه‌بندی دوباره بنزین در کشور خبر می‌دهند. حسین امیری خامکانی، نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این زمینه به خبرگزاری مجلس گفت که بحث سهمیه‌بندی در دولت و مجلس مطرح شده اما هنوز اجرای آن قطعی نیست.

امیری گفت: «خانواده‌ای که چند خودرو در اختیار دارد و می‌خواهد از تمامی این خودروها استفاده کند،باید هزینه آن را پرداخت کند.» از این گفته‌ها اینگونه به نظر می‌رسد که بر خلاف سال‌های پیش که سهمیه‌بندی بنزین بر اساس خودرو صورت می‌گفت، این بار ممکن است سهمیه‌بندی بر اساس خانوار صورت گیرد و هر خانوار، صرف‌نظر از تعداد خودروهایی که دارد، میزان مشخصی سهمیه بنزین در ماه دریافت کند.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران نیز با تأکید بر احتمال سهمیه‌بندی بنزین در ماه‌های آینده، نوشت که میزان مصرف سوخت در کشور در ماه‌های گذشته به حدی بالا رفته که ارقام آن محرمانه شده و دیگر توسط دولت اعلام نمی‌شود.

همزمان، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه نیز از قول یک مقام دولتی نوشت که سهمیه‌بندی و دونرخی شدن سوخت قطعی است و هفت سناریوی مختلف برای آن مطرح است. به گفته این مقام دولتی که نامش برده نشده، یکی از سناریوهای محتمل این است که سهمیه شصت لیتری بنزین با بهای لیتری هزار تومان در ماه برای هر خودرو در نظر گرفته شود و برای کسانی که خودرو ندارند نیز کوپن بنزین در نظر گرفته شود که در صورت عدم استفاده، دولت در پایان ماه آنها را به قیمت فوب خلیج فارس از مردم بخرد. به گفته این مقام، بهای بنزین آزاد نیز چیزی بین هزار و دویست تا چهار هزار تومان خواهد بود