(عکس: صفحه فیس بوک رسمی رئیس جمهوری اسرائیل)

در واکنش به اظهارات ضد اسرائیلیِ جدیدِ مقامات جمهوری اسلامی ایران، نخست وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد که باید در برابر این رژیم ایستاد و آنها را «جدی» گرفت.

به گزارش صفحه فیسبوکیِ دفتر نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو در نخستین جلسه بیست و دومین پارلمان اسرائیل، کنست، با اشاره به اظهارات اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران ایران گفت: «این رژیم و ژنرال‌هایش صراحتا اعلام می‌کنند که اسرائیل محو خواهد شد، که این یک تئوری نیست، اسرائیل محو خواهد شد. حتی دو روز پیش نیز این سخن را بر زبان آوردند. آن‌ها به این عقیده دارند و برای رسیدن به آن در تلاش هستند. ما باید آن‌ها را جدی بگیریم.»

اشاره آقای نتانیاهو به اظهارات ضد اسرائیلیِ پاسدار حسن سلامی، فرمانده کل سپاه است که مدعی شده: «ظرفیت نابودی اسرائیل را فراهم کرده ایم…»

نخست وزیر اسرائیل همچنین در این خصوص گفت:‌ «هر که چشم دارد می‌بیند که رژیم ایران به مسلح شدن خود ادامه می‌دهد، وقاحت و بی‌شرمی خود را نیز توسعه می‌دهد. این رژیم به راه‌های کشتیرانی بین‌المللی، به شبه جزیره عربستان و به هر مکان حمله می‌کند. نیروهای نیابتی تروریستی خود را به هر کجا اعزام می‌کند، به صورت مستقیم به هواپیمای آمریکایی و اکنون نیر به تاسیسات نفتی عربستان حمله می‌کند.»

آقای نتانیاهو خاطرنشان کرد: «این واقعیت ما را وادار می‌کند که قدرتمند باشیم و به صورت بی‌سابقه از نظر کمیت، قدرت و کیفیت مسلح شویم. این سخنان را از عمق تعهد خود برای تامین امنیت و ابدیت اسرائیل می‌گویم.»

(عکس: صفحه فیس بوک رسمی رئیس جمهوری اسرائیل)