(عکس: عاموس بن گرشوم، GPO)

نخست وزیر اسرائیل مجددا خاطرنشان کرد که ریشه و منشا اصلی خشونت های امروزه در خاورمیانه، رژیم اسلامی حاکم بر ایران است و ارتش اسرائیل آماده مقابله با هر تهدیدی است.

به گزارش صفحه فیسبوکی دفتر نخست وزیری اسرائیل، بنیامین نتانیاهو بعنوان نخست وزیر و وزیر امنیت اسرائیل روز پنجشنبه در مراسم یادبود سربازان جان‌باخته در جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ گفت: «منشا خشونت امروزه در خاورمیانه رژیم جمهوری اسلامی در تهران است. رژیم ایران خواهان تعمیق جای پای خود در لبنان، سوریه، عراق، یمن و نوار غزه است.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین با اشاره به اقدامات و مداخلات منطقه ایِ رژیم ایران تاکید کرد که «این رژیم بی‌وقفه خود را مسلح می‌کند، نیروهای نیابتی خود را با سلاح خطرناک تجهیز می‌کند، به کشتیرانی آزاد در آب‌های بین‌المللی حمله می‌کند و علاوه بر این یک پهپاد بزرگ آمریکایی را ساقط کرد، به تاسیسات نفتی عربستان به صورت بی‌سابقه حمله کرده و می‌کند و هربار مرزهای گستاخی خود را جابه‌جا می‌کند.»

آقای نتانیاهو در ادامه سخنان خود، به مواضع ضد اسرائیلی و تهدیدآمیز مقامات رژیم ایران اشاره کرد و گفت: ‌«این رژیم تهدید به محو کردن ما از نقشه جغرافیا کرده و صراحتا می‌گوید “اسرائیل محو خواهد شد”. این رژیم پشت سر هم سعی می‌کند به ما حمله کند و بنابراین ما باید هوشیار باشیم و از خود در برابر خطر دفاع کنیم.»

نخست وزیر و وزیر امنیت اسرائیل در شرح مواضع کشورش تاکید کرد که «هدف ما این‌نیست که یک ملت تنها باشیم. اما در آغاز جنگ یوم کیپور مجبور شدیم به تنهایی ایستادگی کنیم و کمک‌های آمریکایی فقط در پایان جنگ رسید‌. و امروز هم مانند ۱۹۷۳، ما از حمایت مهم آمریکا بسیار قدردانیم، حمایتی که در سال‌های اخیر توسعه یافته، و همچنین از تشدید فشار علیه رژیم ایران.»

آقای نتانیاهو خاطرنشان کرد که «ما همواره یک اصل اساسی را به یاد داشته و برطبق آن عمل می‌کنیم: اسرائیل از خود دفاع خواهد کرد، با دستان خود، در برابر هر تهدیدی. ارتش اسرائیل آماده مقابله با هر تهدیدی است، آماده دفاع و تهاجم با قدرت کوبنده، قدرت تجهیزات و قدرت روان. قدرتی که نسل جنگ یوم کیپور به ما به ارث رسانده.»

(عکس: عاموس بن گرشوم، GPO)