(عکس: حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با رویکرد به اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه، خاطرنشان کرد که «اگر این رژیم (ایران) به خواسته خود برسد، خاورمیانه از هم می‌پاشد.»

به گزارش صفحه فیسبوکیِ نخست وزیر اسرائیل، آقای نتانیاهو طی سخنانی در همایش رسانه‌های مسیحی جهان که دیشب در اورشلیم برگزار شد، تاکید کرد: «در خاورمیانه دیگر به اسرائیل به چشم دشمن نگاه نمی‌کنند، بلکه به عنوان یک هم پیمان حیاتی در راه مبارزه با اسلام رادیکال، سنی رادیکال به رهبری القاعده و داعش و البته اسلام رادیکال شیعه به رهبری رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن.»

ایشان افزود: «کشورهای عرب آگاه هستند که این رادیکالیزم نه فقط اسرائیل را بلکه آن‌ها را نیز تهدید می‌کند و بنابراین منافع ما مشترک هستند.»

نخست وزیر اسرائیل اضافه کرد: «این منافع مشترک علیه یک دشمن مشترک به عادی سازی روابط ما در دیگر زمینه‌ها نیز می‌انجامد. که هدف آن فقط عقب راندن بدی‌ها نیست بلکه به دست آوردن خوبی‌هاست، در زمینه اقتصاد، فن‌آوری و غیره. تحول چشم‌گیری رخ داده و این مهم است چراکه در آخر به صلح می‌انجامد.»

آقای نتانیاهو گفت: ‌«مهمترین امر جلوگیری از هسته‌ای شدن رژیم ایران و پیشگیری از تصرف و اشغال‌گری آن است.» و افزود: «سیاست فشار حداکثری پرزیدنت ترامپ علیه رژیم ایران صحیح است و خوشحالم که تحریم‌ها افزایش یافته‌اند. این امر دارای تاثیر واضح بر توانائی رژیم ایران در تامین خشونت‌گری خود است.»

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد: ‌«ما متعهد به جلوگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در مرزهای خود هستیم، به ویژه در سوریه و اقدامات ضروری در این راستا را انجام می‌دهیم. اگر رژیم ایران به خواسته خود برسد، خاورمیانه از هم می‌پاشد. اگر اسرائیل در قلب خاورمیانه وجود نداشت، رژیم ایران دیگر پیروز شده بود و شاید حتی سلاح هسته‌ای داشت.»

آقای نتانیاهو تاکید نمود: «هدف ما دو چیز است: جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به زرادخانه هسته‌ای و جلوگیری از اشغال منطقه ما در خاورمیانه توسط رژیم ایران.»

(عکس: حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل)