(عکس: خبرگزاری مهر)

یک مقام امنیتی – سیاسی مجلس شورای اسلامی با ادعای اینکه «شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، نتیجۀ رفتارهای تجاوزگرایانه و افراطگرایانه‌اش است»، مدعی شد: «روزها و ماه‌های آینده وضعیت داخلی اسرائیل بدتر شده و تنش‌ها و درگیری‌های احزاب مخالف شدیدتر می‌شود و به خیابان ها می کشد.»

به گزارش ایسنا، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص وضعیت فعلیِ روابط آمریکا و اسرائیل گفت: «سران اسرائیل امیدوار بودند که بعد از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا از شرایط بهتری در منطقه برخوردار شده و بتوانند دخالت‌ها، تجاوزها و سرکوب‌های بیشتری داشته باشند. در اوایل کار حرکات ایذائی انجام دادند اما به مرور زمان با ناکامی زیادی مواجه شده و هر کدام از تجاوزگری‌هایشان با واکنش‌های شدیدتری روبرو شد.»

این مقام سابق سپاه پاسداران همچنین مدعی شد: «آنها (اسرائیلی ها) نتوانستند به اهداف مد نظرشان در سوریه و عراق رسیده و عربستان هم در یمن ناکام ماند. انزوای سیاسی جمهوری اسلامی هم به شکست انجامید و جمهوری اسلامی توانست در منطقه نقش‌آفرینی کند. همه این عوامل باعث شکست سیاست‌های دولت نتانیاهو شد.»

وی عدم موفقیت بنیامین نتانیاهو در تشکیل کابینۀ ائتلافی در دموکراسیِ اسرائیل را به زعم خود مورد تحلیل قرار داده و ادعا کرده: «شرایط به گونه‌ای پیش رفته که نتانیاهو با آن ادعاهایش نتوانست دولت ائتلافی تشکیل دهد. قطعا روز و ماه‌های آینده وضعیت داخلی اسرائیل بدتر و تنش‌ها و درگیری‌ها بین احزاب مختلف بیشتر و به خیابان‌ها کشیده شود، یعنی همان اتفاقی که می‌خواستند در کشورهای دیگر انجام دهند و باعث شورش‌ها و ناامنی‌ها شود، در آنجا رخ خواهد داد. این‌ها نتیجه رفتارها و تجاوزها و اقدامات افراطگرایانه و جنگ و خشونت است.»

(عکس: خبرگزاری مهر)