(عکس: حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل)

در اولین روز از سفر و دیدار نخست وزیر اسرائیل به لندن، وی در آغاز دیدار با بوریس جانسون، همتای بریتانیایی خود، از «ایستادگی غیر قابل نفوذ وی علیه یهودی‌ستیزی و حمایتش از امنیت اسرائیل» قدردانی کرد.

به گزارش صفحه فیسبوکی نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه طی سفر به لندن و اولین ساعات دیدار خود با مقامات ارشد بریتانیا، ضمن ابراز خرسندی نسبت به دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا خاطرنشان کرد: «شما دوست بسیار خوب یهودیان و اسرائیل هستید. ایستادگی غیر قابل نفوذ شما علیه یهودی‌ستیزی و حمایت شما از امنیت اسرائیل را ستایش می‌کنم.»

نخست وزیر اسرائیل خطاب به همتای بریتانیایی خود تاکید کرد که «روابط ما در اوج خود قرار دارند؛ در حوزه اقتصادی، تجاری، فن‌آوری، همکاری‌های دفاعی. همه این‌‌ها عالی هستند. و البته ما با فقدان چالش روبرو نیستیم.»

آقای نتانیاهو با اشاره به ایران و چالش های پیشِ رو در مواجهه با تهران و موضوعات منطقه، خاطرنشان کرد: «ما چالش خصومت و تروریسم رژیم ایران را روبرو داریم و می‌خواهم با شما درباره چگونگی همکاری برای سوق دادن این مسائل به نفع صلح گفتگو کنم. و از شما به خاطر این فرصت متشکرم.»

لازم به ذکر است، نخست‌ وزیر و وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه در سفری کوتاه عازم لندن شده و با نخست وزیر بریتانیا و وزیر دفاع آمریکا دیدار می‌کند. قرار است نخست وزیر اسرائیل با همتای بریتانیایی خود در مورد وضعیت منطقه و نیز راههای عقب‌راندن تروریسم و خشونت ایران گفتگو کند و همچنین محور گفتگوی آقای نتانیاهو با وزیر دفاع آمریکا، نیازهای امنیتی اسرائیل اعلام شده است.

(عکس: حساب رسمی توئیتر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل)