(عکس: کوبی گیدعون، GPO)

نخست وزیر اسرائیل از محکومیت خشونت طلبی و خشونت گریِ گروهِ تروریستی حزب الله لبنان توسط وزرای خارجه بحرین و امارات متحده عربی قدردانی کرد.

بنیامین نتانیاهو طی سخنانی در آغاز جلسه دولت خود گفت: «از اظهارات وزرای خارجه بحرین و امارات متحده عربی علیه خشونت‌گری حزب‌الله متشکرم. ایشان رفتار منفعلانه لبنان را محکوم کردند که به سازمان تروریستی حزب‌الله امکان اقدام از خاک این کشور علیه اسرائیل را می‌دهد.»

نخست وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد که محکومیت خشونت طلبی و خشونت گریِ گروهِ تروریستی حزب الله لبنان توسط وزرای خارجه بحرین و امارات متحده عربی، «نشان از یک تحول اساسی است که در خاورمیانه روی می‌دهد. جهان عرب نیز می‌فهمد که خصومت رژیم ایران نه فقط تهدیدی علیه اسرائیل است، بلکه همه منطقه را به خطر می‌اندازد. دیگر کشورها را نیز به ایستادگی در برابر خصومت رژیم ایران فرا می‌خوانم.»

آقای نتانیاهو مجددا از دولت پرزیدنت ترامپ در تحریم بانکی که در تامین پول به حزب‌الله نقش کلیدی داشت، قدردانی کرد و آن را بسیار مهم خواند.

نخست وزیر اسرائیل همچنین تحولات چند روز گذشته (دفاع حملات حزب الله) را مهم خواند و گفت که «سه هدف مرکزی برای ارتش و نیروهای امنیتی اولویت‌بندی شده: نخست، متوقف کردن و پیشگیری از هسته‌ای شدن رژیم ایران. دوم، جلوگیری از تامین سلاح دقیق خطرناک توسط رژیم ایران به دشمنان ما و نیروهای نیابتی آن‌ها، نظیر حزب‌الله. مورد سوم، پیشگیری از استقرار رژیم ایران و فرستادگان آن در مرزهای ما.»

بنیامین نتانیاهو تاکید کرد که «ما برای دستیابی به همه این اهداف اقدام می‌کنیم، برخی از اقدامات به صورت آشکار و اکثرا به صورت غیر آشکار. ما در حفاظت از امنیت اسرائیل مصمم هستیم.»

به گزارش فیسبوک نخست وزیر اسرائیل،‌ ایشان در پایان سخنان خود به اقدامات پیشِ رو نیز اشاره کرد و گفت که «این روزها در حال تلاش برای برگزاری یک اجلاس سه‌گانه دیگر بین روسیه، آمریکا و اسرائیل در اورشلیم هستیم که هدف آن ادامه گفتگوها برای بیرون راندن رژیم ایران از سوریه است. ما به همه اقدامات خود در حوزه سیاسی، امنیتی، اطلاعاتی و تخصصی برای رسیدن به اهداف تعیین شده ادامه می‌دهیم.»

(عکس: کوبی گیدعون، GPO)