(عکس: حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، مهر نیوز)

در ادامه اظهارات و مواضع نفرت برانگیزانه و ضد اسرائیلی مقامات جمهوری اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ادعا کرد که جمهوری اسلامی «ظرفیت نابودی» اسرائیل را فراهم کرده و باید آن (اسرائیل) از «جغرافیای عالم حذف شود.»

به گزارش فارس، پاسدار حسین سلامی طی سخنانی در مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران، تاکید کرد که «ما در گام دوم به بسیج جهانی اسلام می‌اندیشیم. گام دوم انقلاب گام بر هم زدن صورت فلکی قدرت به نفع انقلاب است و انقلاب اسلامی ایران بر فراز آن خواهد بود.»

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه «امروز پیشانی جنگی انقلاب اسلامی وسیع شده است»، ادعا کرد: «ما در گام دوم انقلاب اسلامی باید سپاه را در چنین میدان عمل وسیعی آماده کنیم، قاعده قدرتمان را وسعت ببخشیم و خطوط دشمن را به عقب برانیم. امروز هم قدرت تهاجم داریم و هم قدرت مقاومت. ما امروز در هر اندازه، با هر شدت، دقت و در هر مساحتی می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم و قدرت ما معتبر است.»

این مقام ارشد سپاه پاسداران همچنین مدعی شد که «ما در گام دوم انقلاب اسلامی، «ظرفیت نابودی» اسرائیل را فراهم کرده ایم و در این گام این منحوس باید از «جغرافیای عالم حذف شود.» وی ادعا کرد که این مهم، دیگر آرمان و رویا نبوده و «هدفی دست‌یافتنی است.»

ادعای تکراریِ این مقام ارشد سپاه پاسداران در حالیست که محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، سال گذشته تهدید به «محو» اسرائیل از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی را تکذیب کرده و گفته بود: «ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می‌کنیم؟ فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان دهید که این حرف را زده باشد. هیچ کس چنین حرفی نزده است.»

همان زمان علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات ایران از «ویران کردن تل‌آویو و حیفا» و اینکه اسرائیل سال ۱۴۱۹ خورشیدی را نخواهد دید، سخن می گفتند.

(عکس: حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، مهر نیوز)