(عکس: سخنگوی نیروی دفاعی اسرائیل)

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که سپس با افزودن نکات بیشتری تکمیل شد، اعلام کرد تهاجم تروریستی بزرگی از سوی چهار فلسطینی که تسلیحاتی شامل کلاشینکف، آر‌پی‌جی، نارنجک دستی، چاقوی شکاری، و ابزار آهنبُر حمل می‌کرده و از «خان یونس» در جنوب غزه به سمت حصار مرزی اسرائیل حرکت کرده‌اند، در شُرُف انجام بوده که از سوی سربازان «گردان گولانی» مشاهده شده، و سپس در زدوخوردی میان تیم چهارنفره و سربازان نیروی دفاعی اسرائیل، به قتل چهار ترویست منجر شده است.

ارتش در بیانیه خود گفته است به محض آن که یکی از چهارتن به وارسی حصار مرزی پرداخته، سربازان تیراندازی کرده‌اند، و افزوده است که اگرچه طی زدوخورد نارنجک دستی نیز پرتاب شده، اما هیچیک از سربازان اسرائیلی زخمی نشده‌اند.

گروه تروریستی حماس اعلام کرده است که تیم چهارنفره، مستقل عمل کرده، اما نیروی دفاعی اسرائیل مسؤولیت این اقدام را متوجه حماس می‌داند که حاکمیت نوار غزه را در دست دارد.

در ماه‌‌های اخیر سازمان اطلاعات و عملیات داخلی اسرائیل، شباک، هشدار داده است که حماس، گروه مستقر در غزه، تلاش و منابع زیادی را صرف تشکیل واحدهای عملیاتی کرده که در کرانه باختری و اسرائیل دست به تهاجم بزنند.

(عکس: سخنگوی نیروی دفاعی اسرائیل)