(عکس: عبد رحیم خطیب، فلاش90)

برای دومین شب پی در پی، از نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل راکت شلیک شد، که اگرچه به آسیب جانی منجر نشد اما چند تن بر اثر حمله عصبی ناشی از سقوط ترکش‌های راکت در نزدیکی محل زندگی خود، تحت درمان قرار گرفتند و یک زن سالمند از ساکنان «سدروت»، در بیمارستان بستری شد. طبق اظهار نیروی دفاعی اسرائیل، دست کم یک راکت در جمعه شب، و سه راکت شنبه شب به سمت اسرائیل پرتاب شده، که همه به جز یکی توسط سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین خنثی شده‌اند. نیروی دفاعی اسرائیل در پاسخ به دو سایت زیرزمینی حماس حمله هوایی کرد.

ماه آگوست به ویژه شاهد تلاش اعضای پیشین و کنونی حماس برای نفوذ به حصار امنیتی مرزی بوده، و در طول ده روز اوایل ماه شش تروریست مسلح فلسطینی از حصار مرزی که دورادور نوار غزه کشیده شده، عبور کردند، اما بلافاصله توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند. مرد مسلحی که روز اول آگوست اقدام به عبور از حصار مرزی کرد، سه سرباز اسرائیلی را به ضرب گلوله زخمی کرد و سپس کشته شد.

گروه تروریستی حماس این اقدامات را خودسرانه و از سوی جوانان خشمگین دانسته، به نیروهای مراقب ناحیه مرزی برای جلوگیری از نزدیک شدن فلسطینیان به حصار افزوده است.

(عکس: عبد رحیم خطیب، فلاش۹۰)