نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل پیش از پرواز به روسیه خاطرنشان کرد که کشورش «علیه تلاش‌های رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن» برای حمله به کشور یهود اقدام عملی خواهد کرد.

به گزارش صفحه فیسبوکی دفتر نخست وزیری اسرائیل، بنیامین نتانیاهو پیش از سفر به سوچی روسیه جهت دیدار با مقامات سیاسی و نظامی روسیه، خاطرنشان کرد که «این یک سفر بسیار مهم است و هم اکنون ما در یک محور ۳۶۰ درجه‌ایی در چندین جبهه اقدام می‌کنیم تا امنیت اسرائیل را تامین کنیم.»

نخست وزیر اسرائیل افزود: «ما علیه تلاش‌های رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن برای حمله به ما، اقدام می‌کنیم. جبهه سوریه نیز یک جبهه مرکزی است که برخی اوقات اخبار آن را می‌شنویم. ادامه آزادی ارتش اسرائیل و نیروی هوایی برای اقدام علیه اهداف رژیم ایران، اهداف حزب‌الله و دیگر مواضع تروریستی، برای ما مهم است.»

آقای نتانیاهو در خصوص دلایل سفر به روسیه اظهار داشت:‌ «هدف این سفر ادامه این نوع هماهنگی‌های مهم است که از برخورد بین ما و نیروهای روسیه جلوگیری می‌کند. هدف دیگر ادامه پیشبرد هدف مشترک ما است که درباره آن میان ما موافقت وجود دارد و آن بیرون راندن رژیم ایران از سوریه است. این اهداف سفر من است.»