ساعاتی پس از مرگ یک زندانی فلسطینی، «ابو دیاک»، بر اثر سرطان در زندان اسرائیل، در اعتراض به موضع اخیر ایالات متحده که شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری را از این پس ناقض قوانین بین‌المللی محسوب نمی‌کند، روز سه‌شنبه به دعوت فتاح، هزاران فلسطینی در سراسر کرانه‌ی باختری به تظاهرات پرداختند. در ادامه‌ی این روز که «روز خشم» نامیده شد، تظاهرکنندگان در چندین نقطه‌ی متشنج با نیروهای امنیتی اسرائیل درگیر شدند. در رام‌الله، جمعیت ۲۰۰۰ نفری تصاویر دونالد ترامپ و پرچم‌های اسرائیلی و آمریکایی را آتش زدند. مدارس، دانشگاه‌ها، و ادارات دولتی تعطیل شد و در مراکز شهری سراسر کرانه‌ی باختری راهپیمایی برگزار شد.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند با شعار «ترامپ استیضاح میشود، نتانیاهو به زندان می‌رود، اشغال به پایان می‌رسد، در این سرزمین، ما باقی می‌مانیم».

در پاسگاه‌های اسرائیلی نزدیک رام‌الله، بیت‌اللحم، و حبرون تظاهرکنندگان سنگ پرتاب کردند، نیروهای اسرائیلی در پاسخ گاز اشک‌آور انداختند.

به گزارش خبرگزاری معان، صلیب سرخ فلسطینیان از ۷۷ مورد که بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور، و سوختگی و زخم ناشی از اصابت فشنگ پلاستیکی جراحت ایجاد شده، خبر داده است.