(عکس: (ImageSat International (ISI)

اخبار کانال تلویزیون ۱۳ اسرائیل روز جمعه برنامه‌ای پخش کرد پیرامون یک حمله‌ی هوایی مشخص و متمایز اسرائیل در سوریه که تابستان گذشته انجام شد و علیرغم سیاست معمول ابهام در رابطه با حمله‌های هوایی منتسب به اسرائیل، دولت کشور یهود بلافاصله مسؤولیت حمله ۲۴ اوت ۲۰۱۹ را به عهده گرفت و اعلام کرد علیه واحدی تروریستی متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که قصد حمله به خاک اسرائيل با پهبادهای انفجاری داشته، صورت گرفته است.

طبق اظهار سرتیپ «نون» [نام مستعار] به کانال ۱۳، آنچه این حمله را از صدها حمله‌ی دیگر نیروهای دفاعی اسرائیل در خاک سوریه متفاوت می‌کند این است که «حمله‌ای قریب‌الوقوع را خنثی کرد».

در گزارش مزبور، نوار صدای خلبان‌ها بر فراز آسمان، پیش و پس از حمله ای که به گفته سرتیپ «نون» طی ۱۳ دقیقه پس از پرواز به انجام رسید، پخش شد.

وی همچنین در مصاحبه با کانال ۱۳ تعریف کرد که به اسکادران خود در پی حمله گفته است «آنچه آنشب انجام دادیم و تمام آنچه در طول سال انجام می‌دهیم، همه‌اش فقط و فقط برای همین است – دفاع از مرز و بوم».

حمله‌ی مزبور چند روز پس از حمله‌ی ناموفق پهباد مملو از مواد منفجره از سوی نایبان جنگی ایران در سوریه به شمال اسرائیل، صورت گرفت.

طی این حمله پنج تن کشته شدند، که دو تن از ایشان از اعضای حزب‌الله بودند که در ایران آموزش دیده بودند.

(عکس: (ImageSat International (ISI)